Aktualności

Drobne zmiany tras – tracki i mapy do pobrania!

Uwaga! Musieliśmy nieco zmodyfikować trasę Ultra Leszcza ze względu na wytyczne RDOŚ-u i nadleśnictw. Dwa odcinki, które pierwotnie przecinały rezerwaty Bahno w Borkach i Krzemienne Góry musieliśmy poprowadzić tak, aby teren rezerwatów ominąć. Według leśników drzewa atakowane przez szkodniki mogą się przewracać, co stwarza zagrożenie dla ludzi. Oni są gospodarzami terenu, więc nie dyskutowaliśmy i dostosowaliśmy się do wytycznych. Te korekty spowodowały wydłużenie trasy Ultra Leszcza do 68,3 km, ale mamy nadzieję, że dla ultrasów to miła niespodzianka 🙂

Zmieniła się także (ale bardzo delikatnie) trasa Ultra Śledzia oraz Ultra Bladziny.

Aktualne tracki GPX oraz mapy tras znajdziecie w zakładce Materiały do pobrania.

Kolejny news to zmiana lokalizacji mety. Startujemy tak jak zawsze z Placu T. Kościuszki (pod Liceum Sztuk Plastycznych). Strefa mety zostaje natomiast przeniesiona kilkadziesiąt metrów dalej, do ogrodów Liceum Sztuk Plastycznych przy budynku dawnej koniuszni. W tym roku zlokalizujemy tam również punkt żywieniowy Ultra Bladziny (84km) i toalety, z których możecie skorzystać również przed startem.

W zakładce Materiały do pobrania znajdziecie także szczegółowe informacje dotyczące odprawy zawodników oraz oświadczenie niezbędne do odbioru pakietów.